Pielgrzymka do Tuchowa i Niegowici

Wspólnota Rodzinnie na Salwatorze 15 czerwca pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Dziękowaliśmy w czasie Eucharystii sprawowanej przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Tuchowskiej za dar powstania naszej wspólnoty oraz rok formacyjny 2018/2019.

Po Mszy świętej mieliśmy okazje wraz z przewodnikiem zwiedzić, będące częścią sanktuarium wystawy: misyjną, o historii sanktuarium, etnograficzną oraz zobaczyć tuchowską ruchomą szopkę.

Niestrudzeni, pomimo wszech panującego upału udaliśmy się do Niegowici, by zobaczyć miejsce pierwszej posługi duszpasterskiej ks. Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Z zaciekawieniem oglądaliśmy miejsca i przedmioty z nim związane: starą wikarówkę, konfesjonał oraz obraz Matki Bożej.

Po części pielgrzymkowej nadszedł czas na rekreację. Sobotnie popołudnie mogliśmy spędzić dzięki zaproszeniu, Pani Pauliny, Pana Wojciecha i ich dzieci, jednej z rodzi z naszej wspólnoty w malowniczo położonym ogrodzie. Nie brakowało czasu na zabawę, grillowanie, zabawę z wodzirejem Filipem, a nawet na chłodzący “prysznic”, z którego szczególnie chętnie korzystali najmłodsi.

Bóg jest Dobry! O tym mogliśmy się przekonać wielokrotnie w czasie tego roku i chcemy doświadczać Jego dobroci przez kolejne wspólne chwile. Do zobaczenia po wakacjach !