Wyjazd Rekolekcyjny Scholi i Ministrantów – dzień szósty

Był to piękny dzień. Rozpoczęliśmy go od Uczty Eucharystycznej. Po śniadaniu wyruszyliśmy na całodzienną wyprawę, przemierzając najpierw żółtym szlakiem Dolinę Strążyską, której kulminacyjnym punktem był wodospad Siklawica. Następnie Pan przewodnik Darek poprowadził nas dalej Drogą pod Reglami, a na przylegającej do niej polanie mieliśmy okazję odbyć spotkania w grupach, których tematem była wartość modlitwy różańcowej. Po południu udaliśmy się, mijając po drodze Wielką Krokiew do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie mogliśmy zapoznać się z florą i fauną Tatr. Po wizycie w nowoczesnej sali multimedialnej, która stała się okazją do utrwalenia nabytej wiedzy, wszyscy poczuliśmy głód, który zaspokoiliśmy spożywając 16 pizz :-).
Po spacerze na Krupówkach, w czasie którego mogliśmy nabyć rozmaite pamiątki, udaliśmy się na ostatni punkt naszej wycieczki, znajdujący się na terenie Szpitala im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Dzięki życzliwości Ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, mieliśmy okazję zobaczyć śmigłowiec ratowniczy Sokół i posłuchać bardzo ciekawej prezentacji pracy i sprzętu ratowniczego używanego do akcji ratunkowych w Tatrach.
Po obiadokolacji nasza aula znów zamieniała się w salę kinową. Tym razem seans umilił nam świeżo uprażony popcorn. Pełni całodniowych wrażeń wszyscy udali się na spoczynek nocny.